עם 276 מיליון התקנות: Appoxee הישראלית גייסה 2.4 מיליון דולר

אחרי שב-2012 שולב רכיב התוכנה של החברה ביישומים שהורדו 60 מיליון פעם, הגיעה החברה השנה ל-276 מיליון התקנות, והיא כנראה החברה הישראלית עם מספר התקנות היישומים הגבוה ביותר ב-iOS
חברת אפוקסי (Appoxee) הישראלית הודיעה אתמול על השלמת סבב גיוס של 2.4 מיליון דולר. אחרי שב-2012 שולב רכיב התוכנה של החברה ביישומים שהורדו 60 מיליון פעמים, הגיעה החברה השנה ל-276 מיליון התקנות, והיא, כל הנראה, החברה הישראלית עם מספר התקנות היישומים הגבוה ביותר ב-iOS.

מתוך כלל ההתקנות ל-אפוקסי 8 מיליון התקנות בישראל בלבד. החברה מפתחת שירות הודעות Push שמשולב ביישומי מובייל, שמטרתו הגדלת המוניטיזציה ויכולות המיתוג של יישומים. בכל חודש שולחת החברה כמיליארד הודעות למשתמשים.

על ידי שימוש בשירות של אפוקסי, שכולל גם שיטה ליצירת קשר עם המשתמש בתוך היישום באמצעות Inbox, יכולים מפתחי היישומים להגדיל את השימוש, למשל על ידי שליחת הודעות תזכורת למשתמשים שלא פתחו את היישום מספר ימים. החברה מתמקדת בשיפור תוצאות קידום יישומים מתוך היישום, הגדלת In-App Acquisitions וחיזוק המיתוג. החברה מציעה כיום שימוש חינמי ביישום לשליחת הודעות לעד 250 אלף לקוחות ועלות שירותי הפרימיום שלה, לשליחת הודעות למספר משתמשים גדול מזה, מתחילה מ-500 דולר לחודש.

"אחרי שהן השקיעו המון כסף בפיתוח, חברות פיתוח יישומים צריכים להשקיע עוד יותר בשיווק - כדולר למשתמש בארה"ב. הן צריכות כלים שיאפשרו להן לראות הכנסות", ציין בשיחה עם TheMarker מנכ"ל החברה איתי לוי שהוסיף כי הכנסות החברה גדלו ב-800% מתחילת השנה. "אופן הפניה למשתמש משתנה בהתאם ליעדים של המפתח. אם המטרה היא מיתוג, נציע למשל לשלב הצעות שמעודדות שיתוף ברשתות חברתיות", ציין לוי. פרט לשליחת ההודעות השירות של אפוקסי מספק למפתחות היישומים ניתוחים על השפעת העדכונים על דפוסי השימוש ביישום.

אפוקסי נוסדה ב-2010 על ידי לוי ואלעד קושניר. לוי נמנה על צוות המייסדים של Buzzmetrics שנמכרה ב-2007 לנילסן תמורת למעלה מ-140 מיליון דולר. בעקבות מכירת החברה עבד לוי בנילסן עד 2010. על המשקיעות בסבב הסיד של החברה נמנות הקרנות Lazarus Israel Opportunities Fund שמנוהלת על ידי בריאן אברמס, Cyhawk Ventures של כפיר מויאל ואסף בן אשר, ממייסדי מטומי ו-Oryzn Capital שהוקמה על ידי יניב יעקבי, יוצא לייבפרסון. משקיע נוסף בחברה הוא משה ליכטמן שעומד בראש קבוצת משקיעים פרטיים. בעקבות הגיוס יצטרף ליכטמן לדירקטוריון החברה. 

החברה מעסיקה כיום כ-15 עובדים. פרט למשרדיה בתל-אביב פתחה החברה לאחרונה פעילות בסאן-פרנסיסקו ובכוונתה להכפיל את מספר העובדים בחברה במהלך השנה הקרובה. על לקוחות החברה כיום נמנות חברות כמו Social Point, מפתחת המשחק דראגון סיטי, וחברות דוגמת פלייטיקה הישראלית, PokerStars ורבים מגופי המדיה בישראל.

מקור: TheMarker