התאמת אתר למובייל

אחוז הגולשים דרך משכירי מובייל וטאבלט עלה משמעותית בשנים האחרונות ומגיע אף ל-50% באתרים מסויימים. עפ"י הערכות שונות, עד 2015 מספר הגולשים ברשת מפלטפורמות ניידות יהיה גדול ממספר הגולשים מפלטפורמות שולחניות. כרבע מסך הגולשים מפלטפורמות ניידות בארה"ב עושים זאת אך ורק מפלטפורמות ניידות, ובישראל ללמעלה מ51% מבעלי הניידים יש סמארטפונים.

אתרים רבים כיום אינם מיועדים לצפיה במובייל או טאבלט, עובדה שגורמת לפגיעה בחווית השימוש ובהצלחתם של אותם האתרים.
הגולש הממוצע, יעדיף לצאת מאתר בו הוא צריך לבצע זום פנימה והחוצה בכל דף.

בסורטקס כל אתר נבנה מראש מותאם למובייל ולטאבלט.  סורטקס מספקת אתרים עם עיצוב ריספונסיבי (responsive design) המכילים תוכן הזהה לעמודי המקור. המערכת יודעת להתאים את התכנים לעיצוב במובביל ללא צורך בהגדרות תוכן נוספות או שונות מהתוכן שמופיע המחשבים שולחניים.

מבנה התוכן
בשל גודל המסך המצומצם בפלטפורמות ניידות, ישנה חשיבות עליונה לגודלם של עצמים באתר: כל האובייקטים המרכיבים את העמוד חייבים להיות גדולים - החל בטקסט, דרך התפריטים, וכלה בתמונות. לנושא זה יש חשיבות מכרעת על יכולת ההנעה לפעולה - כפתורי הפעולה חייבים להיות גדולים ובולטים, ושדות המילוי חייבים להיות גדולים ונוחים לשימוש.

פריסת תוכן
כתוצאה מגודל המסך, פריסת התוכן בעמודים לניידים הינה שונה מאתרים שולחניים - הפריסה היא לאורך העמוד. חשוב לזכור כי גולשים אינם נוטים לגלול הרבה למטה, וכמו כן - עמודים ארוכים מאוד מאריכים את זמני הטעינה של העמוד. אי לכך, חשוב להימנע מיצירת אתרים ארוכים מידי
כאסטרטגיה נפוצה ויעילה, ניתן לראות כי חברות רבות ממקמות בראש העמוד 1-3 לינקים החשובים ביותר, מתחת לכך אובייקט ויזואלי גדול, ואז מתחתיו את תפריט האתר. מומלץ לשמר מבנה זה בכל אתר המעוניין לתמוך בגלישת מובייל.

שלח בקשה להצעת מחיר

דוגמאות לאתרים מותאמים לגלישה במובייל: